Przejdź do treści

Nami Burn-e Viper – Najlepsza seryjnie produkowana hulajnoga elektryczna?

nami hulajnoga elektryczna burn-e electroon.pl

Burn-E to prawie niezniszczalna hulajnoga osadzona w masywnej spawanej jednoczęściowej ramie. Oprócz dużej wytrzymałości jest w stanie przejechać w idealnych warunkach dystans do 150 km z akumulatorem Panasonic 72V 35Ah, a dzięki dwóm silnikom i brutalnej mocy do 8400W jechać z niesamowitą prędkością dochodzącą do 100 kilometrów.

Tu podaj tekst alternatywny

 

Hulajnoga NAMI Burn-E

Hulajnoga NAMI Burn-E, formalnie nazwana Viper, to doskonały produkt byłego głównego projektanta Kaabo . Jest pełen innowacji, a wszystkie komponenty zostały gruntownie przetestowane w celu sprawdzenia ich wytrzymałości i trwałości. Tym aktem chce nadać NAMI nowy impuls innym producentom hulajnóg elektrycznych. Jakie są powody, dla których warto rozważyć  NAMI Viper? Odpowiedzią jest jednoczęściowa i konstrukcyjnie bezpieczna spawana rama , inteligentne oprogramowanie, okablowanie elektryczne z szybkozłączkami, mocne i wysokiej jakości zawieszenie hydrauliczne , kolumna kierownicza z włókna węglowego, nowo zaprojektowany solidny system składania, wbudowany system oświetlenia z do 2000 lumenów, podwójne kontrolery 50A, ogniwa Panasonic połączone paskami ze stopów miedzi i niklu, polerowane części ze stali nierdzewnej, solidna konstrukcja i niższa waga w porównaniu do konkurencyjnych modeli tej samej klasy. Witamy w Viper, nowej hulajnodze zbudowanej od podstaw. Z mocą 8400 W. Dzięki wysokiej jakości akumulatorowi 72 V 35 Ah 18650 Panasonic , w idealnych warunkach zabierze Cię również bardzo daleko, nawet do 150 km. Viper to nieco inna hulajnoga niż ta, do której przywykłeś.

Tu podaj tekst alternatywny

 

Budowa, projektowanie i wyposażenie

NAMI Burn-E  Viper to inteligentna hulajnoga elektryczna wykonana z pasją i z naciskiem na najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Hulajnoga osadzona jest w jednoczęściowej, ręcznie spawanej ramie wykonanej z aluminium lotniczego 6082, które wyróżnia się ekstremalną wytrzymałością. Kolumna kierownicy, która zwykle jest słabym punktem wielu konkurencyjnych hulajnóg, jest wykonana z włókna węglowego i wytrzymuje obciążenia do 400 kg ! Zaprojektowano zupełnie nowy mechanizm składania, który wykonany jest z litej stali o oznaczeniu 304, a jego cechą charakterystyczną jest stożkowy kształt . Na uwagę zasługuje również inteligentny wyświetlacz z możliwością ustawienia indywidualnego trybu jazdy i ustawienia parametrów dla każdego sterownika z osobna. Sterowniki mają wbudowaną ochronę przed przegrzaniem, więc ryzyko ich spalenia to już przeszłość . Burn-E jest również wyposażony w adaptacyjny tempomat, którego można używać do aktywowania, zwiększania lub zmniejszania prędkości przelotowej za dotknięciem kciuka. Dobrze wykonana jest również inteligentna instalacja elektryczna z szybkozłączkami, co ułatwia konserwację i ułatwia ewentualne naprawy. Dodatkowo hulajnoga jest bardzo wodoszczelna , więc nawet jazda w deszczu nie będzie stanowić problemu. Producent dbał nie tylko o wysoką jakość wykonania maszyny, ale także o jej stronę konstrukcyjną. Dlatego niektóre części ze stali nierdzewnej są polerowane na wysoki połysk aby zapewnić im bardziej luksusowy wygląd. Wysokiej jakości akumulator z ogniwami Panasonic, które są połączone paskami ze stopu miedzi i niklu, został umieszczony we wnętrznościach hulajnogi. Zapewnia to maksymalną ochronę akumulatora oraz wysoką wydajność. Choć hulajnoga ma bardzo solidną konstrukcję i ogromny akumulator, to jej łączna waga jest porównywalna lub niższa niż konkurencyjnych maszyn tej samej klasy.

Tu podaj tekst alternatywny

 

Bezpieczeństwo i jakość jazdy

Viper jest wyjątkowy, ponieważ prototyp hulajnogi przeszedł wiele testów wytrzymałościowych, takich jak kontrole bezpieczeństwa, jakości i wydajności. Udało mu się w każdym z tych punktów. Firma NAMI wyprodukowała Viper, aby zapewnić klientowi bezpieczeństwo na najwyższym poziomie i wyjątkową jakość bez kompromisów. Dlatego wyposażył go w 11-calowe opony bezdętkowe i 165 mm regulowane hydrauliczne amortyzatory, które zapewniają kierowcy świetną stabilność jazdy i komfort. Ze względu na dużą moc i duże prędkości, które osiąga NAMi, Viper jest wyposażony w dwa w pełni hydrauliczne hamulce Nutt z tarczami 160 mm, które zapewniają wysoką i łatwo dozowaną siłę hamowania podczas hamowania. Wraz z elektronicznym hamulcem regeneracyjnym możesz być pewien, że zawsze będziesz bezpiecznie hamować z każdej prędkości. Częściowo przywróci również zasilanie baterii. Kolejnym ważnym elementem bezpieczeństwa jest elektroniczny ABS, który zapobiega blokowaniu się koła podczas gwałtownego hamowania. Właściwego bezpieczeństwa kierowcy nie da się zapewnić bez odpowiedniego oświetlenia, na co NAMI zwróciło szczególną uwagę w Viper. Wyposażył skuter w system oświetlenia, który osiąga moc do 2000 lumenów. Nie zapomniano też o wbudowanych kierunkowskazach, dzięki czemu jeździec może łatwo dać znać innym, że zamierza zmienić kierunek. Mając taki sprzęt nie musisz się nawet martwić o jazdę nocą i myśleć o zakupie dodatkowego oświetlenia. Mniej doświadczeni kierowcy mogą zmniejszyć wyjątkowo wysoką moc Vipera, wyłączając przedni silnik za pomocą przycisku lub wybierając niższy bieg na wyświetlaczu hulajnogi. NAMI pomyślało również o celowym zaprojektowaniu obu błotników, które zapewnią, że nie będziesz musiał martwić się o złą pogodę. Jako bonus jest łatwy w utrzymaniu bieżnik, który zapobiega ślizganiu się kierowcy w ekstremalnych sytuacjach.

Tu podaj tekst alternatywny
Moc i zasięg

Wydajność i zasięg pochodzą z królestwa marzeń, a entuzjaści adrenaliny z pewnością będą mieli coś, na co będą mogli czekać! Dwa silniki o pojedynczej mocy 1500 W, które w peaku łączną moc do 8400 W , to naprawdę ekstremalna moc, która nie jest dla każdego. Przejedziesz każdy stok, a jeśli zajdzie taka potrzeba, w każdej chwili możesz do niego przyspieszyć. To tylko rakieta na kołach, której nic nie jest w stanie zatrzymać. Viper jest wyposażony w ogromny akumulator 72 V 35 Ah , który zabierze Cię bardzo daleko. W idealnych warunkach Viper obiecuje zasięg do 150 km. Taki zasięg da Ci swobodę jazdy bez konieczności myślenia o konieczności doładowania. Jeśli to jednak dla Ciebie za mało, w standardzie znajdziesz dwie szybkie ładowarki 2,8A które pozwolą Ci szybko naładować akumulator w bardzo krótkim czasie. Inteligentny system BMS (Battery Management System) zadba o prawidłowe zarządzanie poszczególnymi segmentami akumulatora. Dwa porty ładowania, znajdujące się przed górną płytą bieżnika, są standardowo wyposażone w nasadki ochronne zapobiegające przedostawaniu się brudu. Akumulator nie ma niepożądanego efektu pamięci, więc przy odpowiednim naładowaniu i konserwacji wytrzyma wiele lat!

Tu podaj tekst alternatywny

Zastosowanie i praktyczność

Dzięki solidnej konstrukcji i niesamowitym osiągom jest to bardzo wszechstronna hulajnoga przeznaczona głównie dla miłośników adrenaliny. Dzięki napędowi na oba koła, Viper nie pogardzi terenem ani bardzo stromym wzniesieniem , ale najlepiej będzie się czuł na drodze. Dzięki 11-calowym i 90-milimetrowym oponom bezdętkowym Viper zapewnia doskonały komfort, przyczepność i bezpieczeństwo. Konstrukcja bezdętkowa znacznie zmniejsza również ryzyko przebicia opony i pozwala na łatwiejsze naprawy w przypadku uszkodzenia opony. Pochwalisz bardzo wygodne podwozie dzięki regulowanym hydraulicznym amortyzatorom, które równie dobrze sprawdzisz na kocich głowach, jak i na polnej drodze.

Tu podaj tekst alternatywny

Nasza ocena

Viper to nie tylko wyrafinowana, ultrawytrzymała i precyzyjnie wykonana hulajnoga, ale także zadziwi swoimi osiągami i parametrami. Ideą NAMI było stworzenie pojazdu, który tylko zadowoli właścicieli i będzie wymagał minimalnej konserwacji. A Viper naprawdę spełnia tę obietnicę. Silniki, akumulatory, trwałość i jakość wykonania skutera są wzorowe, a rezultatem jest pojazd elektryczny, który jest naprawdę jednym z najlepszych. Jego ekstremalne osiągi predestynują go dla bardzo wymagających klientów i entuzjastów adrenaliny. Hulajnoga spełnia parametry deklarowane przez producenta, ma ponadczasowy i praktyczny design, a także wyróżnia się wysoką trwałością, niezawodnością i bezpieczeństwem. Nawet po latach użytkowania nie będziesz się nudzić, a jazda na nim zawsze będzie niesamowitym przeżyciem.

Tu podaj tekst alternatywny

Elektryczna hulajnoga Nami Burn-e Viper

Zobacz także