Rowery elektryczne Overfly

Rowery elektryczne Overfly to doskonałe połączenie wysokiej klasy materiałów i niezwykłej dynamiki jazdy połączonej z niebywałym komfortem. To, co wyróżnia rowery elektryczne Overfly to niezwykły stosunek niskiej ceny do wysokiej jakości wykonania. W palecie producenta znajdziemy różne modele, dedykowane do konkretnego stylu jazdy, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawostką jest fakt, że baterie oparte na ogniwach Panasonic, Samsung i LG produkowane są w Polsce. W odróżnieniu od konkurencji kupując model e-roweru Overfly zyskujemy 2-letnią gwarancję zarówno na sam rower i baterię, co zdecydowanie działa na korzyść firmy i jej klientów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Rowery elektryczne Overfly

Firma Overfly założona została w Polsce, przez miłośników rowerowych wycieczek, a ich misją jest rozpowszechnianie rowerów elektrycznych. Firma posiada ponad 100 punktów sprzedaży w całym kraju oraz halę produkcyjną z magazynem o łącznej powierzchni 5000 m², w której produkowane są baterie. Produkowane przez firmę rowery elektryczne odznaczają się wysoką jakością wykonania, różnorodnością i niezawodnością. W 2018 roku na targach Bike – Expo w Kielcach model Rapid zdobył nagrodę za design, natomiast w 2019 roku model Gravel wygrał w kategorii innowacji technicznych. Firma Overfly, jako nieliczna oferuje 2-letnią gwarancję zarówno na rower, jak i baterię, gdzie u większości konkurencji długość gwarancji na baterię wynosi zaledwie 6 miesięcy.

Kategorie rowerów elektrycznych firmy Overfly

Większość z nas niezaznajomiona z tematem elektrycznych rowerów nie zdaje sobie pojęcia o ilości kategorii, które definiowane są przez preferowany styl jazdy. 4 główne kategorie to: rowery miejskie, trekkingowe, crossowe i MTB. Każdy z nich pozwala na inny tryb jazdy definiowany poprzez pozycję za kierownicą, opony, hamulce, czy baterię. Firma Overfly nie zaniedbuje żadnej kategorii i każdy miłośnik znajdzie coś dla siebie z szerokiej oferty e-rowerów z każdej z ww. kategorii. Dlatego przed zakupem wymarzonej rowerowej hybrydy należy dobrze dopasować model do preferowanego stylu jazdy. Gdy już się zdecydujemy, możemy liczyć na opiekę polskiego serwisu gwarancyjnego.

Umiejscowienie silnika elektrycznego w rowerach firmy Overfly

Każdy z nas wie jak wygląda i jak działa rower, jednak niewielu wie, na czym polega działanie roweru elektrycznego. Mylne jest pojęcie, że taki pojazd pojedzie bez naszego wysiłku, bowiem elektryczny rower, zwany również hybrydą, jedynie wspomaga nas podczas jazdy, a dokładnie ułatwia pedałowanie. Odpowiada za to silnik elektryczny, przeważnie zamontowany centralnie, tak jak w przypadku e-roweru trekkingowego Overfly LEGEND PLUS, które zapewnia nam doskonałe wspomaganie zarówno podczas jazdy w mieście, jak i w terenie. Firma Overfly stawia, jednak na jak najlepsze wykorzystanie silników elektrycznych, tak, aby ich moc miała jak największe przełożenie podczas jazdy, dlatego stosuje rozwiązania z tylnym umiejscowieniem silnika, który bezpośrednio napędza tylne koło. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w modelu SPORTSMAN PLUS z kategorii MTB, który pozwala na prawdziwe szaleństwa w terenie, w tym najbardziej wyczynową górską jazdę.