Rowery elektryczne miejskie

Zauważyłeś, że z roku na rok coraz ciężej porusza się po Twoim ukochanym mieście? Szybki dojazd do pracy znacząco się wydłużył zwiększając poziom Twojej irytacji? Jeżeli odpowiedzieliście twierdząco na zadane pytania, to powinniście swe oczy zwrócić w kierunku miejskich rowerów elektrycznych. Te rewelacyjne elektryczne jednoślady wprowadziły duży zamęt na rynku transportu drogowego, jednocześnie stając się wspaniałą alternatywą w podróżowaniu. Dzięki zamontowanemu silnikowi, który wspomaga proces pedałowania, jazda miejskim e-rowerem to czysta przyjemność. Nie musicie obawiać się, zatem nadmiernego przemęczenia, czy przepocenia w drodze do pracy, bądź szkoły. Rowery elektryczne miejskie to oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów w codziennych podróżach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Historia roweru elektrycznego

Każdy słysząc słowa „rower elektryczny” skojarzy je z czasami współczesnymi, jednak pierwszy w pełni elektryczny rower powstał już XIX wieku, a dokładnie w 1895 roku. Rower ten posiadał silnik w tylnej piaście i zasilany był prze 10-voltową baterię umieszczoną w trójkącie ramy. Ten okres okazał się bardzo płodny, jeśli chodzi o patenty coraz to nowszych rozwiązań dla rowerów elektrycznych, jednak nie były to pojazdy idealne. W 1932 roku powstał Philips Simplex E-bike pierwszy e-rower napędzany baterią kwasowo-ołowiową (samochodową), która zapewniała dystans nawet do 40 km. Dopiero w 1989 roku firma SANYO postanowiła zastosować w swoim modelu ENACLE baterię niklowo-kadmową, znacząco obniżającą wagę pojazdu i wydłużającą zasięg podróży. Dopiero masowe zastosowanie baterii litowo-jonowej w 1991 roku przyniosło prawdziwą rewolucję w kwestii mobilnych akumulatorów. I tak w 2003 roku pierwszy raz powstał elektryczny rower SPARTA ION, który stał się prekursorem dla dzisiejszym modeli rowerów elektrycznych.

Zalety miejskiego roweru elektrycznego

Wspomnieliśmy wcześniej o najważniejszych zaletach użytkowania roweru elektrycznego miejskiego związanych z oszczędnością czasu i pieniędzy, jednak winni jesteśmy poruszyć jeszcze jedną ważny aspekt miejskiego e-bika. Mowa tutaj o aktywności fizycznej. Rowery elektryczne w głównej mierze przeznaczone są dla osób o mniejszej formie, czy to zdrowotnej, czy fizycznej. Podróżowanie ze wspomaganiem pedałowania nie tylko ułatwia jazdę, ale również powoli i systematycznie podnosi naszą aktywność, a co za tym idzie, polepsza naszą kondycję i zdrowie w ogóle. Co więcej, z czasem zauważymy, że korzystamy już z dużo mniejszej „pomocy” silnika roweru elektrycznego, sami wpływając na intensywność naszej jazdy.

Najlepszy miejski rower elektryczny

Każdy właściciel miejskiego roweru elektrycznego będzie twierdził, że to właśnie jego model jest najlepszy na rynku i ciężko się z tym nie zgodzić. Wszystkie modele oferowane w naszym sklepie, to produkty z najwyższej półki, charakteryzujące się najlepszą jakością wykonania, co z kolei przekłada się na niezawodności pojazdu. Nie ma jednej przeważającej opinii, który model zdecydowanie wygrywa, ponieważ każdy użytkownik posiada inne wymagania, jak i posiada odrębne style jazdy. Jedni preferują silnik umieszczony w tylnej piaście, inni natomiast wolą, gdy silnik zamontowany jest centralnie w korbie roweru. To normalne, że każdy posiada inne preferencje, na szczęście nasz wykwalifikowany personel z przyjemnością pomoże w wyborze najlepszego modelu e-roweru.