Rowery Elektryczne

Rowery elektryczne zyskują coraz większą popularność, zarówno na świecie, jak i w Polsce, a dzieje się to, dlatego że są to pojazdy przyjazne środowisku i dostarczają dużo frajdy podczas jazdy. Oczywiście ktoś może zadać pytanie, po co rower elektryczny, skoro może sięgnąć po zwykły rower? Otóż elektryczne rowery powstały dla wszystkich tych, którzy uwielbiają przejażdżki rowerowe, jednak nie mają czasu, bądź z powodu schorzeń, na zwiększenie swojej formy fizycznej. Nie oszukujmy się długa jazda na rowerze naprawdę męczy, dlatego zamontowane wspomaganie w „elektrykach” ułatwia jazdę, jednocześnie dbając o naszą aktywność fizyczną. To również wspaniała alternatywa dla pojazdów spalinowych, w celu dojazdu do pracy, szkoły, czy na zakupy.

Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników

Zasada działania roweru elektrycznego

Konstrukcja roweru elektrycznego nie odbiega znacząco od budowy standardowego roweru, jednak pewne zmiany znacząco ją wyróżniają. Pierwszym elementem jest bateria, czyli serce pojazdu. To dzięki niej napędzany jest silnik wspomagania pedałowania. Z reguły producenci umieszczają baterię na ramie, choć często miejscem jej instalacji jest bagażnik nad tylnym kołem. Jak już wspomnieliśmy akumulator napędza silnik, który najczęściej montowany jest w tylnej piaście, jak np. w modelu OVERFLY PASSION, choć zdarza się również jego instalacja centralnie, czyli w korbie, tak jak w modelu BBF LYON. Jednak rower elektryczny nie pojedzie sam, to ciągle od nas zależy jego poruszanie, ponieważ silnik ma jedynie za zadanie wspomaganie naszego procesu pedałowania.

Najlepszy rower elektryczny

Zanim przedstawimy najlepsze modele rowerów elektrycznych, ważnym jest dokładne doprecyzowanie, do jakiego stylu jazdy chcemy dopasować rower hybrydowy? Na rynku istnieje wiele modeli przeznaczony do konkretnego stylu podróżowania. Możemy wybierać pomiędzy miejskimi rowerami elektrycznymi, trekkingowymi i elektrycznym rowerom MTB. Jeżeli nasz jednoślad będzie nam służył do rekreacyjnych przejażdżek po mieście to najlepszym wyborem będzie model Overfly Grace 26” posiadający bardzo stylowy wygląd. W podróżach po terenach górzystych i w terenie ogólnie najlepiej sprawdzi się trekkingowy rower elektryczny BBF „Gibraltar” BOSCH, którego akumulator zapewnia zasięg do 190 km. Dla prawdziwych entuzjastów jazdy ekstremalnej stworzony został elektryczny rower MTB BBF „Cordoba 1.2” BOSCH o maksymalnej mocy 63 nm.

Zastosowanie roweru elektrycznego

Jak wspominaliśmy na wstępie rowery elektryczne powstały z myślą ułatwienia jazdy, dlatego tak chętnie wybierane są przez osoby mniej aktywne fizycznie, lecz nie tylko, gdyż okazało się, że produkt ten zyskuje coraz większe grono zwolenników. A dzieję się tak, dlatego że rower elektryczny idealnie sprawdza się, jako środek transportu do pracy, szkoły, czy na zakupy. Coraz więcej dużych miast inwestuje w rozbudowaną infrastrukturę dróg rowerowych, celem rozładowania natężenia ruchu na drogach. Elektryczny rower, dzięki swojemu wspomaganiu podczas jazdy sprawia, że podczas podróży nie męczymy się i nie pocimy, co stało się kluczem w wyborze tego środka lokomocji. Najważniejszy fakt, to zaoszczędzenie czasu, który codziennie marnujemy stojąc w korkach.