Hulajnogi elektryczne terenowe

Terenowe hulajnogi elektryczne pozwalają nam na wiele więcej szaleństwa podczas jazdy, a to głównie dzięki większej mocy, większym i szerszym oponom i bardziej zaawansowanym systemem zawieszenia. Oczywiście w celu zachowania jak największej ochrony podczas jazdy, elektryczne hulajnogi terenowe wyposażone są w wysokiej klasy hamulce hydrauliczne i hamulce tarczowe. Takie e-hulajnogi pozwalają na rozpędzenie się nawet do 80 km/h, a zasięg na jednym ładowaniu może wynieść 120 km, zaś pokonywanie wzniesień możliwe będzie do poziomu, aż 45° kąta nachylenia. Takimi parametrami może pochwalić się rewelacyjny model terenowej hulajnogi elektrycznej DUALTRON THUNDER X, który posiada znakomity 5-stopniowy system regulacji zawieszenia.

Wyświetlanie 1–12 z 26 wyników

Prawdziwa zabawa zaczyna się poza miastem

Hulajnoga elektryczna przeznaczona do jazdy terenowej może prawdziwie Cię zaskoczyć. W większości wypadków napędzana dwoma silnikami oferuje naprawdę zawrotne prędkości i niezapomniane wrażenia podczas jazdy. Najmocniejsze modele rozpędzają się do 100 km/h i potrafią pokonać wszelkie wzniesienia nawet do 35° kąta nachylenia. Terenowe hulajnogi elektryczne wyposażone są w duże i szerokie koła, często posiadające bieżnik terenowy, który gwarantuje doskonałą przyczepność na każdego rodzaju podłożu. Najwyższej klasy amortyzatory tłumią nawet największe nierówności, a układ hamulcowy z systemem eABS dba o nasze bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że duża moc równa się zwiększonej masie e-hulajnogi, dlatego należy dokładnie dobrać dany model pod siebie, w czym zdecydowanie pomogą nasi wyszkoleni sprzedawcy.

Amortyzacja kluczem do komfortu jazdy

Jazda po terenach piaszczystych, trawiastych czy ziemistych znacząco różni się od jazdy po gładkim asfalcie, czy nawet po kostce brukowej, dlatego celem minimalizacji wszelkich niedogodności wynikających z nierówności podłoża, producenci ciągle udoskonalają system zawieszenia. Bez znaczenia pozostaje tutaj kwestia zainstalowanych amortyzatorów, które znacząco wpływają na jakość jazdy. Najczęściej spotykane są amortyzatory sprężynowe, jednak często też producenci stawiają na amortyzatory pneumatyczne. Kwestia, który rodzaj amortyzacji jest lepszy pozostaje otwarta, gdyż oba typy mają swoich zwolenników i ciężko tak do końca określić, który wygrywa zdecydowanie. Na pewno można stwierdzić fakt, że oba działają perfekcyjnie zwłaszcza kiedy mówimy o instalacji podwójnej, która najlepiej sprawdza się na ciężkim terenie.

Pielęgnacja i serwisowanie terenowych hulajnóg elektrycznych

Należy pamiętać, że jeżdżąc w terenie nasza elektryczna hulajnoga narażona jest na dużo większe zabrudzenia, jak i uszkodzenia w ogóle, dlatego bardzo ważnym elementem jest dokładne umycie i ogólne sprawdzenie sprzętu po skończonej jeździe. Po umyciu należy sprawdzić stan opon, sprawdzić amortyzatory, siłę hamulców i sprawdzić, czy nie nastąpiły żadne wykrzywienia konstrukcji. Oczywiście wszystkie elektryczne hulajnogi terenowe zostały zaprojektowane tak, aby znosić nawet najcięższe warunki, jednak, jeżeli będziemy zapominać o pielęgnacji, materiały szybciej ulegną uszkodzeniom. Bardzo ważnym elementem jest przygotowanie e-hulajnogi do sezonu po okresie zimowym, w tym celu zapraszamy do naszego autoryzowanego serwisu, który w tym pomoże.