Hulajnogi elektryczne miejskie

Miejskie hulajnogi elektryczne to najtańsza opcja w szerokiej gamie e-hulajnóg. Zaprojektowane głównie do przemieszczania z punktu A do punktu B, cechują się zwinnością, krótkim czasem ładowania, oraz bardzo niską wagą, tak, aby z niebywałą łatwością można byłoby ją złożyć i zabrać „pod pachę”. Elektryczne hulajnogi miejskie z reguły nie osiągają zawrotnych prędkości, zawieszenie zaprojektowane jest do niwelowania wszelkich nierówności kostki brukowej i asfaltu, a pokonywanie wzniesień możliwe jest do poziomu 15° kąta nachylenia. Oczywiście możemy sięgnąć po bardziej zaawansowany model, który dostarczy nam więcej możliwości. Najczęściej wybieranym modelem miejskiej e-hulajnogi jest XIAOMI M365 PRO, która łączy w sobie najlepsze cechy do jazdy miejskiej.

Wyświetlanie 1–12 z 31 wyników

Akumulator sercem hulajnogi elektrycznej

W przeciwieństwie do pojazdów spalinowych, głównym aktorem w pojazdach elektrycznych jest ich akumulator, ogniwo dające energię silnikom. Producenci w większości korzystają z baterii litowo-jonowych, które idealnie przekształcają magazynowaną energię w moc, a przy tym cechują się wysoką wytrzymałością. Wbrew powszechnie krążącej opinii, baterii tych nie trzeba całkowicie rozładowywać celem ponownego ładowania, mogą być doładowywane w każdym momencie, co również ułatwia korzystanie z hulajnogi elektrycznej. Ogniwa produkowane są przez największych gigantów tej dziedziny przemysłu, m.in. LG, czy SAMSUNG. Bardzo ważną wskazówką przedłużającą żywotność baterii jest fakt, aby ładowanie odbywało się przy wyłączonym pojeździe.

Cechy idealnej elektrycznej hulajnogi miejskiej

Oprócz indywidualnych ustawień elektrycznej hulajnogi istnieją stałe elementy dla wszystkich modeli, które definiują idealną jazdę w warunkach miejskich. Przyjrzyjmy się jednak budżetowym wersjom, które wbrew wszelkim opiniom, idealnie nadają się na jazdę po mieście. Nie oszukujmy się, że prędkość maksymalna na poziomie 30 km/h, to prędkość niezadowalająca. Taka prędkość rozwijana na lekkiej elektrycznej hulajnodze to naprawdę doskonałe wrażenia podczas jazdy. Mniejsza bateria, jeden silnik, to wszystko wiąże się z mniejszą wagą konstrukcji, co znakomicie ułatwia nam transport i przechowywanie e-hulajnogi, zwłaszcza po jej złożeniu. Zakup „słabszej” hulajnogi elektrycznej, to również doskonały wybór dla młodzieży, która nauczy się stabilnej i bezpiecznej jazdy.

E-hulajnoga sposobem na zakorkowane miasta

Ileż to razy dojeżdżając do pracy, szkoły, czy uczelni staliście w korkach? Ile razy jeden remont nawierzchni przeradzał się w następny? W zakorkowanych miastach nie tylko traci się czas, ale również nasze zdrowie psychiczne. Wielu ludzi zamienia samochody na transport zbiorowy, który nie zawsze okazuje się dużo lepszą opcją. Są też tacy, którzy wybierają rowery, jednak nie oszukujmy się, że codzienne dojazdy i powroty wymagają od nas niezłej kondycji, a nie wszyscy mają czas, by o nią zadbać. Tutaj z pomocą ruszają miejskie hulajnogi elektryczne, które pozwolą nam na dotarcie wszędzie na czas i oszczędzą nam zmęczenia i przepocenia, a co najlepsze, dzięki możliwości złożenia e-hulajnogi bez problemu możemy ją przechować w biurze, bądź w szatni w szkole, czy na uczelni.