Hulajnogi elektryczne

Hulajnogi elektryczne to niezwykły produkt podbijający cały świat. W dobie dbania o ekologię elektryczne hulajnogi doskonale wpisują się w ten trend. Pierwsze e-hulajnogi powstały z myślą rozwiązania zatłoczonych ulic w dużych aglomeracjach. Oczywiście ten problem również rozwiązują rowery, jednak dojeżdżając do pracy, bądź szkoły chcemy uniknąć spocenia i zmęczenia. Hulajnogę łatwo naładujemy w domu, a jej zasięg w zależności może osiągać nawet 100 km. Dzięki systemowi składania szybko zmniejszymy jej rozmiary i z łatwością przechowamy. Elektryczne hulajnogi zostały wyposażone w wysokiej klasy hamulce, a za przyjemność jazdy dba doskonałe zawieszenie.

Wyświetlanie 1–12 z 33 wyników

Hulajnogi elektryczne w walce z globalnym ociepleniem

W grudniu 2019 roku emisja gazów cieplarnianych na świecie osiągnęła rekordowy wynik i wyniosła, aż 36,8 miliarda ton, co w porównaniu do pierwszego takiego badania z 1990 roku, notuje 60% wzrost. Duża ilość CO₂ uwalniana do atmosfery to efekt spalin samochodowych. Z roku na rok przybywa populacji na całym świecie, co wiąże się ze wzrostem ilości pojazdów spalinowych, oczywiście firmy coraz częściej wypuszczają na rynek pojazdy z napędem elektrycznym, jednak dla większości są to niedostępne finansowo produkty, a i baza stacji ładowania dopiero raczkuje. Azja chcąc ograniczyć emisję gazów postawiła na hulajnogi elektryczne, które szturmem podbiły rynek, zwłaszcza w dużych aglomeracjach. Elektryczne hulajnogi podbijają coraz więcej państw i tym samym przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO₂, stając się produktami proekologicznymi.

Jak dobrać hulajnogę elektryczną?

Przed wyborem swojej pierwszej hulajnogi elektrycznej należy dokładnie określić swoje zapotrzebowania. Musimy wiedzieć jak często chcemy nią podróżować, ile kilometrów dziennie chcemy przejechać i po jakiego rodzaju podłożu będziemy jeździć? Do tych danych musimy dołożyć swoją wagę i wzrost, gdyż każdy model e-hulajnogi posiada różne wytyczne i rozmiary. Kiedy już określimy pierwsze informacje, ważnym elementem pozostaje kwestia siły przyspieszenia, prędkości maksymalnej, układu hamulcowego i zawieszenia. Hulajnogi elektryczne różnią się pod tymi wszystkimi względami, dlatego ważnym jest, aby dokładnie określić swoje wymagania, tak aby w pełni cieszyć się z jazdy. Oczywiście nasz zespół odpowie na wszystkie pytania i z przyjemnością pomoże w wyborze swojej wymarzonej hulajnogi elektrycznej.

Technologiczne nowinki w hulajnogach elektrycznych

Elektryczne hulajnogi mimo swojej prostej konstrukcji zawierają w sobie szereg udoskonaleń technologicznych, które znacząco wpływają na model jazdy. Jednym z najważniejszych jest system KERS (z ang. kinetic energy recovery system), czyli system odzyskiwania energii powstającej podczas procesu hamowania. Technologia ta używana jest od 2009 roku w bolidach Formuły 1, a obecnie coraz częściej spotykana w samochodach osobowych. Mówiąc o nowinkach należy również wspomnieć o podeście hulajnogi elektrycznej, który nie tylko za zadanie ma zapewnienie stabilnej pozycji podczas jazdy, ale również niwelowanie nierówności podczas jazdy współpracując przy tym z nowoczesnymi amortyzatorami. eABS to technologia dbające o nasze bezpieczeństwo, zapobiegająca blokowaniu się kół podczas hamowania, zarówno na suchej i mokrej nawierzchni.