Przejdź do treści

Bosch The Smart System – Nowość na rowery elektryczne 2022r. od Boscha

Nowy inteligentny system – Bosch The Smart System

Całkowicie nowy system do rowerów elektrycznych Bosch nowej generacji, w pełni wyposażony w technologię. Smart System łączy w sobie sprawdzoną, wysokowydajną technologię, taką jak jednostka napędowa Performace Line CX, z większą baterią, nowymi wyświetlaczami i nowym manipulatorem. Nowy sprzęt jest dostarczany z nowym oprogramowaniem, dużą łącznością z usługami i aplikacjami w chmurze. Ponadto Bosch będzie zapewniał regularne aktualizacje oprogramowania drogą bezprzewodową, a w nadchodzących miesiącach dodamy jeszcze więcej funkcji. Dzięki temu Smart System będzie zawsze aktualny i w pełni połączony.

Aplikacja Flow

Aplikacja Flow jest integralną częścią nowego Bosch Smart System, która łączy się ze smartfonem przez Bluetooth. Zasadniczo aplikacja eBike Flow jest kluczowym połączeniem z rowerem elektrycznym i „komunikacją rowerową Bosch Connect”. Korzystając z aplikacji Flow, rowerzyści mogą pobierać nowe funkcje i aktualizacje podzespołów, takich jak silnik i akumulator, oraz łączyć się przez Bluetooth z rowerem. Aplikacja integruje się również z innymi aplikacjami fitness, takimi jak Apple Health; możesz w pełni dostosować tryby jazdy, automatycznie rejestrować aktywności, jest łatwy w użyciu i nie odwraca uwagi od radości z jazdy.

Bateria PowerTube 750Wh

Akumulator 750 Wh na długie przejażdżki i wysokie podjazdy, z zasięgiem większym o 20% niż PowerTube 625, nowy Powerpack jest idealny do długich i wymagających przejażdżek. Bosch obiecuje zasięg do 140 kilometrów w zależności od trybu jazdy i czas ładowania wynoszący 6 godzin od zera do pełnego lub 2,5 godziny przy 50% naładowaniu.

Silnik CX-Performance

Flagowy, wielokrotnie nagradzany silnik Bosch CX-Performance z momentem obrotowym 85 Nm pozostał w dużej mierze niezmieniony; jednak w tym roku Bosch wprowadzi aktualizację oprogramowania i nowy „tryb”…Tour Plus. Nowy tryb Tour Plus zoptymalizuje wkład kierowcy i stosunek mocy silnika, szczególnie przy niższej kadencji, zapewniając jednocześnie naturalne uczucie wsparcia przy wyższym zaangażowaniu kierowcy. Jest idealny na dłuższe wycieczki i szczególnie nadaje się do zróżnicowanego terenu na długich trasach

Manipulator LED

Ergonomicznie zaprojektowany pilot LED jest intuicyjnie obsługiwany kciukiem. Pilot sprytnie wykorzystuje różne kolorowe diody LED do wskazywania odpowiedniego trybu jazdy, z wbudowanym czujnikiem światła do zmiany jasności, dzięki czemu bez względu na to, gdzie się znajdujesz, jest wyraźnie widoczny w słońcu i cieniu.

Nowy wyświetlacz Bosch Kiox 300

Kiox 300. Zupełnie nowy komputer eBike z 2-calowym ekranem bez przycisków. 300 jest w pełni sterowany za pomocą pilota LED i jest połączony z aplikacją eBike Flow za pomocą Bluetooth. Nowy Bosch Kiox 300 jest mniejszy, ale oferuje więcej funkcji! Dane jazdy są wyświetlane w celu optymalizacji treningu, dzięki czemu na jednym ekranie masz wszystkie istotne informacje o wydajności i systemie. Nowy Kiox 300 zawsze będzie na czasie i obiecuje mnóstwo zabawy podczas sportowych przejażdżek lub na szlaku, a Bosch zapewnia regularne aktualizacje „over-the-air”.

IoT (internet rzeczy) – Plany Bosch w The Smart System

Łącząc sztuczną inteligencję i IoT, eBike stają się cyfrowe i same stają się urządzeniami IoT połączonymi z Internetem. Kierowcy będą mogli otrzymywać aktualne informacje o ruchu drogowym i ostrzeżenia, rezerwować usługę bezpośrednio u dealera i mieć możliwość komunikowania się z innymi kierowcami. Rowerzyści eBike będą mogli również skorzystać z dalszego rozwoju w dziedzinie ochrony przed kradzieżą i odzyskiwania. Oznacza to na przykład, że eBike uruchomi głośny alarm dźwiękowy, aby odstraszyć złodziei, a w przypadku kradzieży roweru będzie śledzony w aplikacji eBike Flow, której policja może użyć do śledzenia przestępców i odzyskania roweru. Rowery elektryczne Bosch, które są gotowe na ConnectModule, można później doposażyć w ConnectModule, a dodatkowe funkcje pojawią się później. Po raz pierwszy Bosch odblokowali swoje oprogramowanie, aby programiści zewnętrzni mogli tworzyć aplikacje, które będziesz mógł zainstalować.

Zobacz także