Przejdź do treści

BOSCH eBike Lock – Elektryczna blokada roweru

Bosch Ebike Lock – idealne uzupełnienie zamka mechanicznego

Zaparkuj swój rower elektryczny gdzie tylko chcesz! Ciesz się bezproblemowym przestojem! Silniki elektryczne Boscha trzeciej oraz czwartej generacji z wyświetlaczami KIOX oraz z odnowionym wyświetlaczem NYON może uruchomić blokadę „Bosch eBike Lock”, umożliwia ona CAŁKOWICIE wyłączenie wspomagania silnika poprzez wyjęcie wyświetlacza. Dopiero wsadzenie tego samego wyświetlacza powoduje ponowne automatyczne odblokowanie blokady.

Sygnały dźwiękowe

Nie można pominąć: podobnie jak w przypadku centralnego zamka w samochodzie, sygnał dźwiękowy informuje, czy zamek został włączony, czy wyłączony. W aplikacji można włączać i wyłączać sygnały dźwiękowe.

Właściwy wyświetlacz KIOX, NYON

Blokada silnika: „Lock” jest już dostępny z podłączonym wyświetlaczem Kiox, a od roku modelowego 2021 także z nowym Nyonem. Ebike można odblokować tylko za pomocą tego samego komputera pokładowego, na którym funkcja „Zablokuj” została pierwotnie skonfigurowana za pośrednictwem aplikacji.

Utrudnia odsprzedaż

Odstraszacz: jeśli „Blokada” jest aktywna, nie można już jeździć ze wspomaganiem silnika. To sprawia, że eBike jest mniej atrakcyjny dla złodziei: nie będą mogli cieszyć się nim dla siebie ani łatwo sprzedać go komuś innemu.

 

Funkcja premium Lock ebike w połączeniu z Kiox i nowym Nyonem (od roku modelowego 2021) jest kompatybilna z napędami Bosch Active Line i Active Line Plus od roku modelowego 2018 oraz z Performance Line, Cargo Line, Performance Line Speed i Performance Line CX począwszy od roku modelowego 2020.

Aplikacja na Google Play

Aplikacja na App Store

 

 

Overfly blog

 

Rynek rowerów elektrycznych zdominowany jest przez zagranicznych producentów, lecz w ostatnich latach do tego grona dołączyła polska firma Overfly i od razu zdobyła serca klientów. Produkty tej firmy cechują się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, co znacząco przemawia do użytkowników elektrycznych jednośladów. W gamie producenta znajdziemy e-rowery dostosowane do każdego stylu jazdy. Firma Overfly posiada 100 autoryzowanych punktów sprzedaży w całym kraju, w tym gronie znajduje się nasz sklep. To, co wyróżnia markę na tle konkurencji to 2-letnia gwarancja obejmująca rower, silnik i baterię. Producent posiada ogromną halę produkcyjną wraz z magazynem o powierzchni 5000 m², gdzie produkowane są baterie na ogniwach Panasonic, Samsung i LG.

Overfly blog

Nagradzana innowacyjność

Od momentu powstania, firma Overfly za główny cel obrała udoskonalenie rowerowych hybryd, zarówno w dziedzinie designu, jak i technologii. Praca utalentowanych projektantów i inżynierów została szybko dostrzeżona i nagrodzona na targach Bike Expo organizowanych w Kielcach. W 2018 roku model roweru elektrycznego Rapid został wyróżniony za swój nowoczesny design. Ten e-rower miejski dzięki schowanej w ramie baterii, smukłej sylwetce i wąskich oponach, to znakomity pogromca korków w miejskiej aglomeracji. Natomiast w 2019 roku również na targach Bike Expo nagrodę za innowacje techniczne zdobył rower Gravel z serii Rapid. Wyróżnienia te tylko napędzają zespół pasjonatów e-rowerów to wzmożonej pracy nad nowymi modelami.

overfly blog

Najpopularniejsze modele w ofercie firmy Overfly

Na rynku najczęściej wybierane modele przeznaczone są do jazdy typowo miejskiej. Dzieje się tak, dlatego że głównie służą one, jako transport do pracy, bądź szkoły i tutaj musimy wyróżnić model MAGE, który idealnie wpasowuje się do zwinnej jazdy miejskiej. Wykonany z kutego aluminium, z baterią ciekawie dopasowaną do ramy, posiada tylny silnik z wysokim momentem obrotowym 45 Nm wspomaga rozpędzenie się do 25 km/h. Duże i szerokie 28 calowe koła zapewniają wysoką przyczepność i komfort podczas jazdy. Natomiast, jeżeli oprócz jazdy miejskiej chcemy poszaleć w terenie najlepszym wyborem będzie model LEGEND PLUS z centralnie zamontowanym silnikiem, który gwarantuje idealne wyważenie i niezwykłą dynamikę podczas jazdy. Za przyczepność odpowiadają szerokie na 1.9 cala opony, a za nasze bezpieczeństwo znakomite hamulce hydrauliczne. Dla prawdziwych maniaków adrenaliny polecamy e-rower z kategorii MTB, a dokładniej model SPORTSMAN PLUS oparty na podzespołach Shimano. Silnik umiejscowiony centralnie o bardzo dużym momencie obrotowym 85 Nm i bateria 48 V gwarantują wspaniałe doznania, nawet przy pokonywaniu stromych wzniesień. Za przyczepność odpowiadają koła o szerokości, aż 2.2 cala.

Overfly blog

Pełne wsparcie techniczne

Jak już wspomniałem na wstępie tekstu firma posiada 100 punktów sprzedaży, w których oprócz zakupu wymarzonego elektrycznego roweru uzyskamy wszelką pomoc z zakresu serwisu roweru. Co więcej dzwoniąc pod numer firmy Overfly możemy zdalnie przeprowadzić wszelkie drobne zabiegi poprawiające kondycję naszej rowerowej hybrydy. Takie rozwiązania zasługują na pochwałę, gdyż często zdarza się, że kupując dany produkt okazuje się, że pozostajemy bez wsparcia, gdyż dana firma nie posiada autoryzowanych serwisów w naszym kraju. My sami nie raz się o tym przekonaliśmy, dlatego z czystym sercem możemy polecić Wam firmę Overfly i jej produkty.

overfly blog

Serwisanci radzą, czyli 4 kroki dbania o swój e-rower

Tak samo jak każdy środek lokomocji, tak i rower elektryczny wymagana odpowiedniej konserwacji i dbania o szczegóły. Firma Overfly opracowała 4 kroki, które zapewnią nam dłuższą żywotność naszego jednośladu. Podstawową czynnością jest dbanie o baterię, dzięki której możliwe jest wspomaganie jazdy. Bateria nie wymaga całkowitego rozładowania, zatem możemy doładowywać w każdym momencie. Ważnym jest, aby podczas procesu ładowania wyłączyć baterię, dzięki czemu zadbamy o jej dłuższą żywotność. Podczas przechowywania roweru, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, jeżeli znajduje się on z chłodnym miejscu (garaż, piwnica), należy baterią odpiąć i przechowywać w temperaturze pokojowej. Bardzo ważnym elementem jest dobranie odpowiedniego ciśnienia w oponach, przy tym pamiętając, że rower elektryczny jest cięższy od zwykłego o około 10 kg, co nie pozostaje bez znaczenia na zużycie opon. Im mniej powietrza tym szybsze użycie, a nawet możliwość uszkodzenia felgi na przeszkodach (krawężniki). Dlatego należy zadbać o odpowiedni poziom ciśnienia, dane te znajdziemy na oponach. Skoro e-rower cięższy i szybszy od standardowego, toteż szybciej zużywają się hamulce, dlatego należy, co jakiś czas sprawdzać grubość gum, która nie powinna być mniejsza od 1,5 mm. Ostatnim elementem jest sprawdzenie sztywności szprych i wycentrowanie koła. Jeżeli przestrzegamy te reguły, nasza hybryda szybko nie zawita w serwisie.

Overfly blog

Rower elektryczny z silnikiem BOSCH – dobór silnika

Bosch rowery elektryczne

Rower elektryczny z silnikiem BOSCH – dobór silnika

Bosch posiada w swojej ofercie pięć głównych silników, które się dzielą jeszcze na podkategorie, w tym tekście postaramy się wszystko opisać.

Silnik Active Line :
-Maksymalny moment obrotowy 40nm
-Idealny na wycieczki po mieście
-Maksymalna prędkość do 25km/h
-Stosowany zazwyczaj w rowerach miejskich
Silnik Bosch Active line Plus :
-Maksymalny moment obrotowy 50nm.
-Idealny na wycieczki po mieście.
-Maksymalna prędkość do 25km/h
-Stosowany zazwyczaj w rowerach miejskich i trekkingowych
Silnik Bosch Cargo Line Cruise
-Maksymalny moment obrotowy 75nm.
-Silnik dedykowany rowerom transportowych
-Maksymalna prędkość do 25km/h.
-Wspomaga do 400% przy dopuszczalnej masie 250kg.
Silnik Bosch Cargo Line Speed
-Maksymalny moment obrotowy 75nm.
-Silnik dedykowany rowerom transportowych
-Maksymalna prędkość do 45km/h
-Wspomaga do 400% przy dopuszczalnej masie 250kg.
Silnik Bosch Performance Line Cruise (Po 2019r)
-Maksymalny moment obrotowy 65nm.
-Silnik dedykowany rowerom trekking/ MTB
-Idealny do lasu, miasta
-Maksymalna prędkość do 25km/h.
Silnik Bosch Performance Line Speed ( Po 2019r)
-Maksymalny moment obrotowy 75nm.
-Silnik dedykowany rowerom trekking/MTB
-Idealny do lasu, miasta
-Maksymalna prędkość do 45km/h
Silnik Bosch Performance Line Speed ( Przed 2019r)
-Maksymalny moment obrotowy 63nm.
-Silnik dedykowany rowerom trekking/ MTB
-Idealny do lasu, miasta
-Maksymalna prędkość do 45km/h.
Silnik Bosch Performance Line Cruise (Przed 2019r)
-Maksymalny moment obrotowy 63nm.
-Silnik dedykowany rowerom trekking/ MTB
-Idealny do lasu, miasta
-Maksymalna prędkość do 25km/h.
Silnik Bosch Performance Line CX
-Maksymalny moment obrotowy 75nm.
-Silnik dedykowany rowerom MTB
-Idealny do lasu, miasta
-Maksymalna prędkość do 25km/h.

Zobacz także